Kas yra vandens gręžinys?

Vandens gręžinys – tai ekologiškai švaraus vandens šaltinis bei ilgalaikė investicija į namų ir šeimos ekonominę nepriklausomybę ir sveikatą. Taip pat tai yra statinys, kurį įrengus laikantis visų standartų ir reikalavimų, eksploatavimo laikotarpis – 20-30 metų. Norėdami, kad Jūsų gręžinio vanduo būtų švarus ir neužterštas turėsite atlikti grunto tyrimus, parinkti tinkamą vietą bei išgręžti gręžinį, kuris atitiktų jūsų poreikius bei Lietuvoje galiojančius reikalavimus.

Vandens gręžinio įrengimo tvarka

DĖMESIO! Vandens gręžinio įrengimo tvarka:

 • Projekto parengimas;
 • Paruošiamieji darbai;
 • Žvalgyba;
 • Gręžimo darbai;
 • Vandens kėlimo įrangos montavimas;
 • Vandens kokybės tyrimas;
 • Gręžinio paso išėmimas iš LGT.

Reikia pasakyti, jog aukštos kokybės vandenį gali garantuoti tik kokybiškai įrengti vandens gręžiniai. Geriamasis vanduo – vienas svarbiausių dalykų mūsų buityje. Jei ir jums reikalingi kokybiškai įrengti gręžiniai vandeniui, kreipkitės į mus. Tik pagal reikalavimus įrengti vandens gręžiniai gali būti tinkami eksploatavimui.

Turite klausimų dėl vandens gręžinio?
Skambinkite: 8 5 2122676 arba rašykite.

Vandens gręžinių įrengimas

Vandens gręžiniai gali būti įrengiami tik laikantis tam tikros tvarkos. Taigi, kokios tvarkos laikantis įrengiami gręžiniai vandeniui?

 • Projekto parengimas. Vandens gręžinio įrengimas yra pradedamas nuo projekto. Kas yra gręžinio projektas? Trumpai tariant, vandens gręžinio projektas – tai leidimas įsirengti gręžinį. Labai svarbu, kad projektai, pagal kuriuos yra įrengiami vandens gręžiniai, turi būti suderinti teritorinio visuomenės sveikatos priežiūros centru. Tam, kad būtų galima parengti projektą, yra reikalingi šie dokumentai: sklypo inžinerinis topografinis planas, projektavimo sąlygų sąvadas, sklypo nuosavybės kadastro pažymėjimas.

 

 • Paruošiamieji darbai. Parengus vandens gręžinio projektą, pradedami paruošiamieji bei gręžimo darbai. Visų pirma reikia paruošti darbo aikštelę bei privažiavimo kelią. Vandens gręžinių gręžimas yra pradedamas nuo žvalgybos (tai procesas, kurio metu nustatoma, kokiame gylyje yra vanduo). Kuomet yra randami bent keli vandeningi plotai, vandens gręžinio užsakovas pasirenka jam labiausiai tinkantį variantą.

 

 • Vandens kėlimo įrangos montavimas. Bene pats svarbiausias dalykas, kurį būtina paminėti kalbant apie vandens kėlimo įrangos montavimą yra tas, jog vandens kėlimo įranga yra parenkama atsižvelgiant į kliento pageidavimus.

 

 • Vandens kokybės tyrimas. Vandens kokybės tyrimas turi būti atliekamas prieš pradedant naudotis vandens gręžiniu. Svarbiausi rodikliai, kuriuos būtina ištirti yra: geležis, nitritai, nitratai, bendrasis kietumas ir amonis.
Vandens gręžinių tipai
 • Filtruojantys arba paviršiniai vandens gręžiniai.
  Šio tipo gręžiniai yra gręžiami viršutiniuose grunto sluoksniuose (ne daugiau kaip 35 metrai gylio). Lyginant su antrojo tipo vandens gręžiniais, filtruojantys arba paviršiniai gręžiniai turi ir privalumų, ir trūkumų: privalumas tas, jog toks vandens gręžinys yra įrengiamas labai greitai  (per vieną ar dvi dienas), tačiau negali pasižymėti tokia ilga tarnavimo trukme, kaip giluminiai ar arteziniai gręžiniai. Vis dėlto, reikėtų pastebėti, jog šio gręžinio tarnavimo laiko trukmei, įtakos turi ir naudojimo intensyvumas: pasirodo, jog kuo intensyviau bus naudojami šio tipo gręžiniai, tuo trumpesnė bus jų tarnavimo trukmė.

 

 • Giluminiai arba arteziniai vandens gręžiniai.
  Šio tipo vandens gręžiniai yra gręžiami iki vandeningo sluoksnio. Sunku pasakyti, kiek metrų reikės gręžti, kadangi gylio amplitudė, kuriame galima rasti vandeningą sluoksnį yra labai plati: ji siekia nuo 20 m iki 200 m. Na, o kiek laiko truks šio tipo vandens gręžinio darbai, pasakyti sunku, tam  daug įtakos turi gręžinio gylis, tačiau įprastai šis procesas trunka apie 5 dienas. Kalbant apie giluminių ar artezinių gręžinių tarnavimo trukmę, reikia pasakyti, jog jie gali tarnauti net iki 5 dešimtmečių.
Užduokite klausimą

Jūsų vardas

Jūsų telefono numeris

Jūsų el. pašto adresas (būtina)

Tema

Jūsų klausimas

Mūsų teikiamos paslaugos